Öğrenmeye Hazırlık

DERSLERE PSİKOLOJİK HAZIRLIK


Sınavlara hazırlanan öğrencilerin öğrenme ve ödev baskısı onlar için birer stres kaynağı haline gelmektedir. Sosyal çevreleri sadece ders başarılarına odaklanmakta öğrenme onlar için mutluluk veren bir etkinlik olmaktan çıkıp stres kaynağı haline gelmektedir. PERMA AKADEMİ’ de öğrencilere öğrenme sevgisi başarı duygusu psikolojik sağlamlık kolay ve doğru öğrenme yöntemleri öğretilir. Öğrenmenin psikolojik koşulları ilk baştan öğrencilere kazandırılır. Sonra eğitim öğretim başlar eğitim ve öğretimin bütün süreçleri pozitif psikolojinin ilke ve yöntemine göre yapılır

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU


Perma akademide grupların özel takip edildiği profesyonel koçluk sistemi uygulanmaktadır. Koçluk konusunda eğitimini tamamlamış profesyonellerin takip ettiği öğrenciler hedeflerine stressiz biçimde ulaşmaktadır.

ÖĞRETMENLERE PERMA MODELİ EĞİTİM

PERMA AKADEMİ’ de görev alan her öğretmen 3 modül profesyonel eğitim koçluğu eğitiminden geçer.3 modülü tamamlamayan öğretmenler kurumda derse girmezler. Bunun yanında PERMA MODELİ sistemi öğretmenlere sene başında uygulamalı olarak verilir.

VELİLERE PERMA MODELİ EĞİTİM


Eğitim öğretimin vazgeçilmez destek veren paydaşlarından bir tanesi de anne babalardır. “PERMA MODELİ” eğitim sisteminde anne babalara aile içinde besleyici iletişim, farkındalık eğitimi gibi pek çok eğitimler sene başında programlanır ve yıl içerisinde veli eğitimleri devam eder. Ayrıca sınavlara hazırlık ve tercih süreçlerinde yurt dışı programları konularında velilere danışmanlık yapılır. Velilere yapılan belli başlı çalışmalar şöyledir:

Sene başı sistem tanıtımı
Sınav sitemlerinin yapısı
Ergenle doğru iletişim
Motivasyton süreçleri
Stres azaltma programları
Mindfullnes uygulamaları
Well-being uygulamaları
Mindful ebeveyinlik