Site Rengi


Misyon / Vizyon

Anasayfa » Misyon / Vizyon

VİZYONUMUZ

Çocuklarımız  ve geleceği için bir idealimiz var. Eğitime  farklı açıdan bakmak ve eski paradigmayı değiştirip yeni bir pozitif paradigma ile sürekli yenilikçi, rekabetçi, açık ve şeffaf hizmet sunmak.

  MİSYONUMUZ

  Atatürk’ün çalışkanlığını, azmini, cesaretini model alarak onun ilkelerine bağlı kalarak çok çalışmak, birlikte gelişmek, geliştirmek, birlikte paylaşarak ülke gençlerine ve onların kıymetli ailelerine layık eğitim hizmeti sunmaktır.

  Problem odaklı eğitim anlayışının tam aksine “psikolojik iyi oluşu, psikolojik sağlamlığı, iyimserliği, duygusal zekâyı, umudu, cesareti, duygusal  zekayı, sosyal zekayı, öz-güveni, öz-değeri, karakter güçlerini, şefkat  ve azmi” temel alan bir eğitim paradigmasına göre eğitim-öğretim yapmaktır.

Pozitif psikolojinin bilimsel verilerinden yararlanarak, hayalimizdeki öğretimi gerçekleştirerek, gelecekte kuracağımız okullarla da Avrupa standardında gelecek vizyonu üstlenmiş eğitim kurumları inşaa etmektir.

Yatılı okullardan geldiğimizi unutmadan yeni kuşağın dünyasını keşfederek, onların öğrenim özelliklerine ve ihtiyaçlarına uygun öğretimi gerçekleştirmektir.