TYT-nedir-perma-akademi

TYT Dershane Önerisi

TYT Dershane Önerisi yazımız ile Temel Yeterlilik Testi hakkında merak edilen tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

TYT Nedir ?

Temel Yeterlilik Testi, üniversite adaylarının süreç içerisinden girecekleri ilk sınavdır. Temel bilgilerin ölçümlendiği sınavda öğrencilere 9.sınıf ve 10.sınıf derslerinden sorular gelmektedir. Ortaöğretimin temel konularının test edildiği bu süreçte 9. Sınıf ve 10 sınıf. bilgilerinin iyi anlamak son derece önemlidir. 4 yıllık ortaöğretim sürecinde temel bilgilerin iyi şekilde anlaşılması TYT başarısı konusunda yardımcı olacaktır.

TYT dershane eğitimi alan bir öğrenci okulda öğrendiği bilgileri pekiştirerek öğrenmektedir. Bilgileri ezbere bilmek yerine anlayarak kavraması öğrenciye üniversite sınavlarında başarı sağlayacaktır. TYT dershane eğitimi ezber eğitimden ziyade anlayarak eğitim modeli üzerine kurulu olduğundan ortaöğretim sürecinde son sınıfa geçen bir öğrenci için en başa dönmek yerine zihinde tutulan bilgiler ile istenilen sonuçlar alınabilmektedir. TYT dershane süreci boyunca öğrenci, hayalini kurduğu mesleğe ulaşmaya yaklaşmaktadır. İstediği bölüm ve istediği üniversiteye profesyonel bir şekilde hazırlanıp yerleşebilmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli öğretmen ve yönetici kadrosu ile rehberlik hizmeti alan bir öğrenci çalışmayı benimsemektedir. Yardımcı kaynaklar ve öğrenme metodları ile konuları çok daha rahat kavramış olup kendisini sınava hazır hissetmektedir.

 

Öğrenmeye istekli ve amaçları doğrultusunda ilerleyen sınıflarda, yeterlilik sınavlarından geçen alanında uzman öğretmen kadrosu ile idari kısımda profesyonel bir yönetim sonucunda başarı gelmektedir. Bireysel koçluk ile her bir öğrenci özel olarak sınavlara hazırlanmaktadır. Denem sınav sonuçlarının iyi analizi, psikolojik danışmanlık, okul derslerindeki sınavların analizi, derslerdeki sınıf içi performans gibi çeşitli durumların analizi ile öğrenciye özel bir yol haritası çizilmektedir. TYT Dershane sürecinde öğrenciye sağlanan imkanlar, teknoloji kullanımı, yardımcı kaynaklar, hijyenik sınıf ortamı, öğretmen ve idari kadro uzmanlığı gibi birçok etken seçim için önemlidir. Bu etkenler ile kurum olarak başarısı belirlenmektedir.

 

 

   TYT dershane seçiminde doğru tercih öğrencinin geleceği için çok önemlidir. Donanımlı kurum seçimi bu zorlu süreçte öğrencinin başarısına yardımcı olacaktır. Son zamanlarda eğitim alanında kişi ve kurumların sayısının artması velilerin ve öğrencilerin seçimini zorlaştırmaktadır. En doğru seçimi yapabilmek adına kurum kültürüne bakmak çok daha doğru olacaktır. Hayal edilen meslek için son bir adım olan genel sınavların başarı ile sonuçlanması öğrenciyi ve velileri son derece mutlu edecektir. Bu süreçte veliler ve öğrenciler titiz bir çalışma yapmalıdırlar. Her öğrencinin geleceğini önemseyerek, öğrenciyle beraber bu zorlu maratonu tamamlayacak bir bilinçle eğitim modeli uygulayan kurumlar tercih edilmelidir.

   TYT dershane sürecinde lise eğitiminin ilk yılından beri eğitim alan bir öğrenci hem üniversite sınavına hazırlanmış olacak hem de okul derslerine ek olarak sınavlarda başarıya ulaşabileceklerdir. Eğitim hayatı boyunca birçok sınava katılan öğrencilerin konuları anlamış olması ve çözümleri iyi uygulayabilir olması başarıyı getirecektir. TYT dershane, öğrencinin kariyer ve meslek yolculuğunda alması gereken puanı almasına yardımcı olmak ve okul derslerindeki sınavlarda yüksek puanlı sonuçları almak için yardımcı olmaktadır. Sınav stresini azaltmak, bireysel koçluk yapmak ve öğrencinin süreci mental anlamda en iyi şekilde hazırlanması ve sonuçlandırması sağlamak son derece önemlidir.

TYT Dershane Seçimi

TYT Dershane seçiminde birçok farklı etken bulunmaktadır. Öğrenci, öğretmen ve idari kadro üçlemesinin kusursuz uyumu ile gelecek başarı bunların içerisinde en önemli olanıdır. Dershane sıralamasını etkileyen faktörler şu şekildedir,

1- TYT dershane seçiminde ulaşılabilirlik son derece önemlidir. Okul eğitim sürecinde öğrenci dershaneye gelirken yorgunluk hissetmemeli ve bu yüzden kurumun ulaşılabilir yakınlıkta olması çok önemlidir.

2- TYT dershane seçiminde kurumun kalitesi önemlidir. Kurum kültürünü belirleyen öğretim metodları ve kurum içi iletişim son derece önemlidir. Kurumdan mezun öğrenciler, alanında uzman öğretmenler, yardımcı kaynak sayısı, idari kadro gibi birçok faktör kurumun kalitesini belirlemektedir.

3- TYT dershane seçiminde bireysel koçluk ile öğrenciye yaklaşım çok önemlidir. Öğrenciye özel bir öğrenme metodunun belirlenmesiyle başarı sağlanmaktadır.

4- TYT dershane seçiminde eğitim kalitesi en önemli husustur. Öğrencilerin merkezi sınavlardaki başarısının değerlendirilmesi, okul sınavlarında başarı durumu, sınıf performansı gibi çeşitli durumların değerlendirildiği ve öğrenciye profesyonel yaklaşımla uygulayabilen kurum tercih edilmelidir. Bu süreçte kurumdan mezun öğrencilerle ilgili analiz yapılmalıdır.

TYT Dershane Fiyatları

TYT dershane fiyatları öğrenci ve velilerin en çok üzerlerinde durduğu konulardan birisidir. Öğrenciler için ek ders maliyetlerin araştırılması ve kurumlar için de ayrı bir araştırma yapılması gerekmektedir. TYT dershane fiyatları kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bu süreçte fiyatların belirlenmesinde önemli hususlar şu şekilde sıralanabilir,

 

Hem fiyat politikası sonucunda hem de eğitim noktasında öğrenciyi başarıya ulaştıracak bir sonucu bulmak önemlidir. Unutulmamalıdır ki uygun fiyatlı ancak kalitesiz bir eğitim alan öğrenci ve veliler bunun bedelini 1 yıl daha aynı süreci çok daha stresli bir şekilde yaşamaktadırlar. Titiz ve planlı analizin yapılması bu sebepten dolayı çok önemlidir.

TYT Soru Dağılımı Nasıldır ?

Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik, Fen Bilimleri gibi 4 farklı alanın olduğu sınavda 40 Türkçe, 5 Tarih, 5 Coğrafya, 5 Felsefe, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 40 Temel Matematik, 7 Fizik, 7 Kimya ve 6 Biyoloji dersinden soru gelmektedir.

TYT Sınav Süresi Kaç Dakikadır ?

Adaylara toplam 135 dakika süre verilmektedir.
TYT dershane önerileri bilgilerini yazımızda size sunmaya çalıştık. Perma Akdemi’nın en iyi hizmet veren kurumlarından biri olarak her zaman yanınızdadır. Canlı destekten sorularınızı sorabilir ve hemen bilgi alabilirsiniz.